Sfinks Polska zarządza 113 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 99 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 4 restauracjami WOOK (segment casual dining).
Sobota
21.05.2016
Sfinks rezygnuje z przejęcia 77 Sushi. Ale za to negocjuje zakup trzech innych marek gastronomicznych, w tym barów w stylu PRL i klubów tanecznych.
 

Sfinks ma apetyt na coś nowego – to jest pewne. W ubiegłym roku spółka negocjowała z siecią pizzerii Da Grasso, ale właścicielki tej ostatniej odstąpiły od rozmów. Niespełna miesiąc temu Sfinks poinformował, że rozpoczyna rozmowy na temat ewentualnego przejęcia kolejnej sieci, tym razem serwującej kuchnię japońską, czyli 77 Sushi. Pod tym szyldem działa 11 lokali, należących do Premium Food Restaurants. Sfinks myślał o zakupie 89 proc. udziałów i miał wyłączność negocjacyjną do końca maja. Jednak transakcja nie dojdzie do skutku. Jak głosi oficjalny komunikat, rada nadzorcza Sfinks Polska nie zarekomendowała spółce nabycia większościowego pakietu akcji PFR.
 Zgodnie z założeniami strategii jesteśmy zainteresowani akwizycjami, jednak do każdego ewentualnego przejęcia podchodzimy bardzo ostrożnie  komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Ale spółka nie rezygnuje z planów poszerzenia swojego portfolio. Teraz prowadzi negocjacje ze spółkami Cafe Contact i Inwento. A właściwie prowadzi je już od kilku miesięcy, bo umowę intencyjną podpisano 26 lutego. Jednak dopiero teraz podano do publicznej wiadomości informację na ten temat. „Przekazanie informacji o zawarciu ww. umowy zostało w dniu 26 lutego 2016 r. opóźnione w trybie 57 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z uwagi na fakt, iż jej przekazanie do publicznej wiadomości mogłoby negatywnie wpłynąć na przebieg lub wynik tych negocjacji, jak również spowodować niewłaściwą ocenę tej informacji przez inwestorów” – czytamy w komunikacie giełdowym.
 Z Cafe Contact oraz Inwento prowadzimy negocjacje dotyczące trzech marek gastronomicznych, co spotkało się z aprobatą naszej rady nadzorczej. Nie oznacza to jeszcze zielonego światła dla samej transakcji zakupu. Czeka nas jeszcze wiele analiz przed podjęciem decyzji w tym zakresie – zastrzega Sylwester Cacek
Te marki to Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim  lokale rozrywkowe, odbiegające charakterem od restauracji, będacych własnością Sfinksa. Meta Seta Galareta to sieć pięciu barów typu bistro, utrzymanych w stylistyce PRL. Z kolei Meta Disco to kluby taneczne, a bar Funky Jim to pierwszy lokal w Polsce objęty patronatem marki Jim Beam.


POPULARNE NA FORUM

Biznes, który bije rekordy

Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2024
Biesiadowo

Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2024
Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022