Wyposażenie za 1 zł

Pomoc polega przede wszystkim na sfinansowaniu sprzętu gastronomicznego, który stanowi gros wszystkich kosztów związanych z otwarciem lokalu. – Nowi partnerzy przez rok płacą symboliczną złotówkę za dzierżawę sprzętu. Gdy po 12 miesiącach pizzeria umocni swoją pozycję na rynku, opłata za sprzęt rozkładana jest na dogodne raty, a urządzenia stają się własnością franczyzobiorcy – mówi Marcin Ciesielski, właściciel sieci 105-Stopiątka.
Franczyzobiorcy mogą liczyć na kompleksowe wyposażenie zaplecza kuchennego m.in. w zmywarki, piece, ekspresy do kawy. Partnerzy mogą również skorzystać z kredytu kupieckiego na produkty spożywcze pochodzące od ogólnopolskich dostawców.
– Zasady finansowania restauracji ustalamy indywidualnie z każdym nowym partnerem. Dopasowujemy pomoc do potrzeb nowych franczyzobiorców, która czasami dotyczy ponadstandardowych czynności – mówi Marcin Ciesielski.
Firma nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci oraz opłaty marketingowej. Istnieje za to opłata bieżąca za funkcjonowanie w sieci w wysokości 1 tys. zł. Według zapewnień Marcina Ciesielskiego lokale 105-Stopiątka są rentowne po trzech miesiącach od otwarcia, natomiast zwrot z inwestycji następuje mniej więcej po 1-1,5 roku działalności.
(mk)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Coraz więcej franczyzobiorców Stopiątki po dwóch latach współpracy otwiera kolejną pizzerię. Ile trzeba mieć pieniędzy na inwestycję w lokal marki?
Tommy Żelazny, franczyzobiorca Stopiątki pokazuje, że czasem aby odnaleźć swoje miejsce, trzeba wrócić do korzeni.
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
Wybór konceptów franczyzowych w segmencie pizzerii jest bardzo duży. I wciąż kolejne marki decydują się dzielić z innymi swoją licencją na biznes.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

O tym, dlaczego Xtreme Fitness Gyms stawia na wolnostojące kluby, opowiada Filip Puchalski, Commercial Director marki.
Zabezpieczenie antykorozyjne pojazdów to praca, przy której trzeba się napocić, ale nagrodą są wysokie marże. Jak wejść w ten biznes?
Iwona Korneluk 15 lat temu otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem Moodo. Jak jej się współpracuje z marką?
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali