Gotowi na wyższe zyski
Mirad zajmuje się dystrybucją produktów wyposażenia wnętrz, w szczególności płytek ceramicznych, ceramiki sanitarnej, baterii, mebli łazienkowych i chemii budowlanej.
– Budownictwo i popyt na wyposażenie wnętrz, w tym łazienek, będzie się dynamicznie rozwijać. Wiele firm w konsekwencji kryzysu upadło i nastąpiło zmniejszenie konkurencji, ale mimo to perspektywy naszej branży są bardzo obiecujące – mówi Mirosław Fabisiak, dyrektor firmy Mirad
Kwota inwestycji w sklep sieci Mirad wynosi od 500 zł do 1 tys. zł za metr kwadratowy.
Wymagana przez centralę minimalna powierzchni sklepu to 80 m2. Lokal powinien znajdować się w mieście liczącym ponad 200 tys. mieszkańców. Mirad nie pobiera opłaty wstępnej, opłata bieżąca wynosi natomiast 3 proc. od obrotu, a marketingowa 2 proc.
– Inwestycja, w wariancie optymistycznym, zwraca się po czterech miesiącach, a w pesymistycznym – po roku. Średnio zajmuje to osiem miesięcy. Sklep zaczyna być rentowny już po dwóch miesiącach od otwarcia – mówi Mirosław Fabisiak.
Obecnie w sieci działa siedem własnych sklepów Mirad i dwa franczyzowe. Pierwszy sklep własny powstał w Warszawie w 1986 roku, a franczyzowy w 2008. Oba działają do tej pory.
(smoli)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Rozwijająca sieć marketów Mrówka Grupa PSB rośnie szybciej niż cały rynek. Na jakich zasadach można do niej dołączyć?
– Jesteśmy marką globalną, mamy partnerów w wielu krajach świata, ale nieustannie rozwijamy swoją sieć – mówi Jacek Kozłowski, właściciel marki Komandor.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Ubiegły rok przyniósł znaczący przełom dla sieci sklepów Komfort, uznanej marki w branży wykończenia wnętrz w Polsce.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
– Zaczynaliśmy od kilku małych sklepów w okolicach Tarnogrodu – mówią Jan i Patryk Łebko, ojciec i syn, którzy wspólnie prowadzą rodzinny biznes w modelu Powered by Kramp.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
29-30 maja w Warszawie odbędzie się XI Konferencja BEST FRANCHISE. Eksperci ocenią wpływ zmian geopolitycznych, gospodarki i technologii na przyszłość biznesu.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.