Licencja na bank
Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj branża bankowa?
Polska to wymagający rynek usług finansowych. Wysoka konkurencyjność wymusza na markach zaangażowanie w nieustanny rozwój oferty oraz narzędzi dla franczyzobiorców. Kluczowa jest również jakość obsługi i satysfakcja klientów. Ta w wypadku VeloBanku oceniania jest bardzo wysoko. W najnowszym rankingu ARC Rynek i Opinia VeloBank został uznany przez klientów za lidera w tej kategorii w Polsce. Klienci szczególnie wysoko ocenili konkurencyjność opłat i prowizji, przejrzyste zasady korzystania z produktów oraz wysoką jakość obsługi w oddziałach. Zadowolenie z wizyty w placówce mamy na najwyższym poziomie spośród banków. Jako uniwersalny bank, oferujemy nowoczesne rozwiązania finansowe dla klientów indywidualnych, private banking, sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw i korporacji, a także instytucji sektora publicznego.
W ilu placówkach VeloBanku są dzisiaj obsługiwani klienci?
Nasza sieć liczy 69 placówek własnych i 107 partnerskich. W tym roku planujemy powiększyć sieć franczyzową o kolejnych 50 lokalizacji we wszystkich regionach Polski. Stawiamy na lokalizacje w miejscowościach liczących już od 20 tys. mieszkańców. Współpracujemy z franczyzobiorcami, którzy prowadzą oddziały zarówno w dużych miastach wojewódzkich, jak również w mniejszych miastach powiatowych.
Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Chętnie nawiązujemy współpracę z partnerami, którzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy i są gotowi wziąć odpowiedzialność za rozwój biznesu oraz zarządzanie zespołem. Dużym atutem jest znajomość branży finansowej – bankowej lub ubezpieczeniowej. Z naszych obserwacji wynika, że osoby skrupulatne, dokładne, a także umiejące budować relacje i kompletować zespół doświadczonych ekspertów łatwiej odnoszą sukces.
Ile trzeba mieć pieniędzy, aby otworzyć placówkę bankową?
Minimalna kwota inwestycji w placówkę partnerską VeloBanku to ok. 40 tys. zł, a jej dokładna wartość zależy m.in. od zakresu niezbędnego remontu. Franczyzobiorca inwestuje w zakup odpowiednich mebli, wyposażenia oraz sejfu i ubezpieczenia. Dużym udogodnieniem jest to, że partner nie inwestuje w sprzęt IT. Użyczamy mu go na zasadzie najmu, co znacząco obniża koszt inwestycji.
Na czym polegają obowiązki franczyzobiorców? Czy pracują w placówkach sami czy też raczej zatrudniają personel?
Idealny franczyzobiorca VeloBanku po rozpoczęciu współpracy z bankiem jest zaangażowany w prowadzenie biznesu, ma kontakt z zespołem, troszczy się o rozwój swoich ludzi, wyznacza cele, dba o efektywność działań i motywuje. Część partnerów aktywnie obsługuje klientów, wraz z zatrudnianymi doradcami. Część z nich, przy większej liczbie oddziałów, zatrudnia menadżerów do zarządzania placówką w danej lokalizacji. A niemal co piąty franczyzobiorca prowadzi więcej niż jedną placówkę. Największa „mini-sieć” na chwilę obecną to 6 placówek w zarządzaniu jednego partnera.
A na czym zarabiają franczyzobiorcy?
Franczyzobiorcy mają szeroką gamę produktów, których sprzedaż przekłada się na rentowność ich placówki. Średnie dochody zależą od miejscowości, w jakiej decydujemy się otworzyć własny biznes, wielkości oraz zaangażowania zatrudnionego zespołu. Jako VeloBank dostarczamy franczyzobiorcom wsparcie marketingowe oraz obsługę posprzedażową, która pomaga w realizacji celów biznesowych.
Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska
WIZYTÓWKA VELOBANK
VeloBank należy do pierwszej dziesiątki największych banków w Polsce. Większość placówek działa w systemie partnerskim.
- 69 placówek własnych
- 107 placówek partnerskich
- wysokość inwestycji od 40 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

O tym, dlaczego Xtreme Fitness Gyms stawia na wolnostojące kluby, opowiada Filip Puchalski, Commercial Director marki.
Iwona Korneluk 15 lat temu otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem Moodo. Jak jej się współpracuje z marką?
O wygodę i dyskrecję najłatwiej na własnym podwórku. Dlatego Laser On The Way szybko zyskuje zwolenników. Na czym polega ten koncept?
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.