Santander oddaje oddziały partnerom
Placówki partnerskie z logo Santander Partner funkcjonują na rynku od 14 lat. W 2008 było ich 83, teraz jest dwukrotnie więcej.
– Na przestrzeni lat oferta placówek zmieniła się i poszerzyła – podkreśla Anna Gniatkowska, dyrektor Departamentu Placówek Partnerskich w Santander Bank Polska. – Od punktów przyjmujących wpłaty i udzielających kredytów na niewielkie kwoty, placówki partnerskie przeistoczyły się pełnoprawne placówki bankowe, oferujące swoim klientom szeroką ofertę produktową.
Własny bank
Santander Bank Polska placówki partnerskie otwiera w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, gdzie nie ma oddziałów własnych lub innych placówek partnerskich banku. Zdarza się również, że bank oddaje oddział w ręce partnera. Tym samym partner otrzymuje gotowy biznes, czyli w pełni wyposażoną placówkę, z bazą klientów, znaną na lokalnym rynku. W tym roku w ten właśnie sposób - w miejsce przekształconego oddziału własnego – powstało 10 placówek partnerskich. Aż 8 z nich jest własnością partnerów już współpracujących z bankiem lub osób, które wcześniej w Santander Bank Polska pracowały.
– Wśród naszych partnerów bardzo często można spotkać osoby, które wcześniej były dyrektorami oddziału czy doradcami. Mamy też na pokładzie tych, którzy razem z nami tworzyły tą sieć, a teraz same prowadzą placówkę partnerską. Dla mnie to jasny przekaz, że oferujemy dobry pomysł na biznes – mówi Anna Gniatkowska.
Oczywiście jest też możliwe otwarcie placówki od podstaw – tam, gdzie nie ma jeszcze innych punktów lub oddziałów Santander Bank Polska. Inwestycja po stronie franczyzobiorcy wynosi ok. 30 tys. zł (na zakup mebli i systemu bezpieczeństwa). Franczyzodawca z kolei wyposaża placówkę partnerską w oznakowanie, użycza drukarki oraz sprzęt komputerowy. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. U kandydatów na franczyzobiorców doświadczenie w bankowości na pewno będzie mile widziane, ale nie jest wymagane.
– Stawiamy na ludzi przedsiębiorczych i gotowych na wyzwania. Byłoby idealnie, gdyby kandydat znał świat bankowości. Nie jest to jednak warunek konieczny. Pomagamy partnerom poznać ten świat i zrobić pierwsze kroki – wyjaśnia Anna Gniatkowska.
Jak zarobić
Wynagrodzenie partnerów Santander Bank Polska składa się z trzech części: prowizji ze sprzedaży nowych produktów; bonusów finansowych, uzależnionych od wielkości i jakości sprzedaży; dochodu, który wynika z aktywności bazy klientów.
– W pierwszym półroczu wyniki sieci Santander Partner były bardzo dobre. Jest to zasługa ciągłego popytu na produkty bankowe, ale też ogromnej pracy, jaką wykonują nasi doradcy, aby spełnić oczekiwania klientów – dodaje Anna Gniatkowska. - W tym roku Santander Bank Polska zdobył I miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bank 2022 w kategorii „Najlepsza wielokanałowa obsługa klientów”. Złoty Bankier to największe badanie sektora bankowego w Polsce. Celem rankingu jest wskazanie instytucji bankowych świadczących najwyższe standardy jakości obsługi, oferujących najlepsze produkty i prowadzących działania wyróżniające na tle konkurencji.
WIZYTÓWKA SANTANDER BANK POLSKA
Sieć placówek bankowych.
- miasta od 10 tys. mieszkańców
- kwota inwestycji ok. 30 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Otwórz drzwi do własnego biznesu! W sierpniowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" doradzamy, jaką firmę otworzyć przy budżecie 50, 100, 150 i 200 tys. zł. Znajdź pomysł na sukces i zainwestuj z głową!
W majowym numerze „Własny Biznes FRANCHISING” odkrywamy m.in. tajniki sukcesu w biznesie motoryzacyjnym, finansach, a także opisujemy biznesy, w które chętnie inwestują młode mamy. Dowiedź się, ile płaci się za franczyzę i jak wygląda zarządzanie bez szefa.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

O tym, dlaczego Xtreme Fitness Gyms stawia na wolnostojące kluby, opowiada Filip Puchalski, Commercial Director marki.
Zabezpieczenie antykorozyjne pojazdów to praca, przy której trzeba się napocić, ale nagrodą są wysokie marże. Jak wejść w ten biznes?
Iwona Korneluk 15 lat temu otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem Moodo. Jak jej się współpracuje z marką?
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.