Zarabiamy na sprzedaży lakierów
Najnowszy sklep Semilac otwarto miesiąc temu w opolskiej galerii handlowej Solaris Center. Oprócz tego, że klienci mogą kupić tu pełną ofertę kosmetyków i akcesoriów Semilac, mają też możliwość skorzystania z usług stylistek paznokci, zrobienia manicure hybrydowego i skorzystania z konsultacji makijażystek. Sklep ma powierzchnię ponad 32 m2 i mieści się na poziomie -1 galerii.
– Zależy nam, aby każda kobieta w Polsce mogła w łatwy i szybki sposób kupić nasze kosmetyki, a także skorzystać z profesjonalnych porad i usług naszych ekspertów. Stale obserwujemy obowiązujące trendy i zgodnie z nimi poszerzamy asortyment marki. Obecnie w naszym portfolio występuje ponad 300 odcieni lakierów hybrydowych oraz liczne produkty i akcesoria do pielęgnacji i stylizacji paznokci – mówi Paulina Patelka, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej firmy Nesperta, właściciela marki Semilac. – Mając na uwadze potrzeby klientek w marcu 2018 roku poszerzyliśmy nasz asortyment o produkty do makijażu: róże, cienie do powiek, pudry, podkłady, pomadki i wiele innych. A do końca tego roku zamierzamy jeszcze poszerzyć ofertę, zarówno z zakresu produktów do stylizacji paznokci, jak i makijażu.
Obecnie marka ma w Polsce 110 placówek: sklepów i wysp handlowych, przy czym zdecydowanie więcej jest punktów tego drugiego rodzaju. Najbardziej atrakcyjne lokalizacje dla konceptu to centra handlowe, usytuowane w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Otwarcie stoiska wiąże się z opłatą wstępną w wysokości 30 tys. zł. Do tego należy jeszcze doliczyć wydatki, związane z zakupem oprogramowania i sprzętu IT oraz pierwszym zatowarowaniem punktu.
– Zapewniamy franczyzobiorcom pomoc w projektowaniu przestrzeni dla wyspy oraz bezpłatne stoisko na cały czas trwania umowy. Po stronie franczyzobiorcy nie ma żadnych innych dodatkowych opłat – zapewnia Paulina Patelka.
Jeśli chodzi o koszty otwarcia sklepu, to są one szacowane indywidualnie i uzależnione m.in. od wielkości lokalu, zakresu prac. Franczyzodawca pomaga licencjobiorcom w wyborze lokalizacji oraz pośredniczy w negocjacjach z właścicielem obiektu. Jest również obecny przy podpisywaniu umowy najmu.
– Bardzo istotna jest dla nas wysoka jakość obsługi klientów w naszych punktach – podkreśla Paulina Patelka. – Dlatego dużą wagę przywiązujemy do profesjonalnych szkoleń, które zapewniamy pracowników placówek.
Licencjodawca doradza franczyzobiorcom podczas rekrutacji personelu i szkoli pracowników z zakresu kompetencji sprzedażowych i produktowych. Oprócz tego licencjobiorca może liczyć także na wsparcie marketingowe, np. porady jak prowadzić działania marketongowe w social mediach, materiały promocyjne. Ogólnopolską promocją marki zajmuje się centrala firmy.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Adopt Parfums, francuska marka perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój swoich sklepów w Polsce. Obecna w 80 krajach na całym świecie marka co dwie sekundy sprzedaje flakon perfum o pojemności 30 ml.
Hiszpański marka Aromas Artesanales chce zbudować w Polsce sieć sprzedaży. Proponuje zarobek na rozlewanych perfumach.
– Działamy od 30 lat, jesteśmy w 48 krajach i co dwie sekundy sprzedajemy dwa flakony perfum o pojemności 30 ml – mówi Nicolas Pellegrini, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Adopt Parfums.
Adopt Parfums, francuska marka perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój swoich sklepów w Polsce.
– Wielu klientów musi ograniczać wydatki i rezygnować z drogich, oryginalnych perfum. Dzięki temu zyskują marki takie, jak nasza – mówi Anna Doliwa-Wiśniewska, franchise manager Sorvella.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

O tym, dlaczego Xtreme Fitness Gyms stawia na wolnostojące kluby, opowiada Filip Puchalski, Commercial Director marki.
Iwona Korneluk 15 lat temu otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem Moodo. Jak jej się współpracuje z marką?
O wygodę i dyskrecję najłatwiej na własnym podwórku. Dlatego Laser On The Way szybko zyskuje zwolenników. Na czym polega ten koncept?
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
POPULARNE NA FORUM
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?
Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?
Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?
W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.
Perfumy na mililitry
Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...
Polacy lubią prezenty
Każdy lubi prezenty ;)
Paznokcie w natarciu
jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...
Inwestycja w srebro - czy warto?
Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....
Inwestycja w srebro - czy warto?
Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...