Sklep na sezon lub na cały rok
Na koniec 2017 roku pod logo Coccodrillo działało w Polsce 249 salonów – 104 własne, 145 agencyjnych. Natomiast za granicą marka ma 140 sklepów.
– W najbliższym czasie będziemy koncentrować się na utrzymaniu aktualnej liczby salonów w Polsce oraz ich modernizacji i relokacji w bardziej korzystne miejsca. W dalszym ciągu będziemy też rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży w firmie CDRL S.A., która jest właścicielem marki Coccodrillo.
Ale i nowe otwarcia nad Wisłą są w planach. W marcu ruszył nowy salon w galerii Gemini Park Tychy. Poza tym na ten rok franczyzodawca planuje uruchomienie przynajmniej czterech kolejnych sklepów.
Coccodrillo chce otwierać salony w miejscowościach liczących powyżej 25 tys. mieszkańców.
– Niemniej jednak każda propozycja jest rozpatrywana indywidualnie. Liczba mieszkańców jest tylko jednym z kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę. Badamy również wielkość aglomeracji, będącej w zasięgu oddziaływania salonu, poziom rozwoju gospodarczego regionu itp. – dodaje Ewa Matuszak.
Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię min. 50-60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub ciągu handlowym oraz mieć wejście bezpośrednio z ulicy.
– Koszt inwestycji uzależniony jest od wielkości lokalu oraz od stanu, w jakim on się znajduje. Czasami lokal wymaga tylko odświeżenia, a czasami potrzeba większych nakładów – mówi Ewa Matuszak.
Właściciele sklepów otrzymują towar w depozyt. Na początku współpracy muszą wpłacić w związku z tym kaucję zwrotną, w wysokości 15 tys. zł, podpisują też weksel in blanco. Zarabiają na prowizji od sprzedaży.
Ale marka otwiera nie tylko tradycyjne sklepy, działające cały rok. Możliwe jest też uruchomienie placówki sezonowej. W ubiegłym roku działało takich 20, głównie w miejscowościach nadmorskich.
– Pierwsze sklepy otwierają się już w kwietniu. Większość punktów sezonowych funkcjonuje do końca wakacji. Wybrane działają jeszcze we wrześniu – wyjaśnia Ewa Matuszak.
Do uruchomienia sezonowej placówki potrzebny jest lokal, namiot lub pawilon o powierzchni około 50-70 m2. Franczyzobiorca przygotowuje lokal na własny koszt, a Coccodrillo służy pomocą przy uruchomieniu sklepu, zapewnia wyposażenie w meble, sprzęt informatyczny, przygotowuje oprawę reklamową i marketingową. Licencjobiorca – podobnie jak w tradycyjnym sklepie – dostaje towar w depozyt. Niesprzedany asortyment wraca po sezonie do centrali firmy.
– W kilku przypadkach właścicielami punktów nadmorskich są franczyzobiorcy, którzy prowadzą też całoroczne sklepy naszej marki. Jednak zdecydowana większość osób, otwierających placówki sezonowe zainteresowana jest tylko współpracą w okresie wiosenno-letnim. I powraca do współpracy z nami także w kolejnych latach – dodaje Ewa Matuszak.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Konferencja liderów franczyzy, nowe otwarcie w So Coffee i Carrefour, finansowe podsumowania w CDRL oraz Sfinksie. Przegląd tygodnia 27 maja-3 czerwca.
Wręczenie dyplomów absolwentom studiów Zarządzania Franczyzą, zagraniczne sukcesy, podsumowania i plany franczyzodawców. Przegląd tygodnia 16-22 stycznia.
Lody Bonano świętują 20-lecie na rynku, Grupa PSB modernizuje zarząd, a Coccodrillo podsumowuje sprzedaż. Przegląd tygodnia 14-20 listopada.
Coccodrillo chwali się rosnącymi przychodami, The White Bear Coffee otwiera nowe kawiarnie. Przegląd tygodnia 2-9 lipca.
Planujesz otworzyć własną firmę ale nie masz pomysłu na biznes? Kup lutowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, w który biznes najbardziej opłaca się zainwestować.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

O tym, dlaczego Xtreme Fitness Gyms stawia na wolnostojące kluby, opowiada Filip Puchalski, Commercial Director marki.
Zabezpieczenie antykorozyjne pojazdów to praca, przy której trzeba się napocić, ale nagrodą są wysokie marże. Jak wejść w ten biznes?
Iwona Korneluk 15 lat temu otworzyła swój pierwszy sklep pod szyldem Moodo. Jak jej się współpracuje z marką?
Przejście z pracy na etacie do prowadzenia własnej działalności to decyzja wymagająca odwagi. Kasper Serafiński, właściciel sklepu Powered by Kramp, długo zastanawiał się, czy jest gotowy.
Homla chce powiększyć swoją sieć. Szuka franczyzobiorców zainteresowanych otwarciem sklepu marki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.
POPULARNE NA FORUM
Dzień dziecka - prezenty
u nas tak samo ;)
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy
Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...
Centra handlowe na celowniku
Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.
Pieluszki typu pampers
Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)
Dzień dziecka - prezenty
U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes
Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać.
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą
możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?
to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...