Lokale Carte d’Or mają bardzo różną powierzchnię – od 40 do nawet 160 m2. Jednak optymalna i jednocześnie najpopularniejsza wielkość to 70-80 m2.
Poniedziałek
11.12.2017
W przyszłym roku Carte d’Or zamierza otworzyć 10 lodziarni. Prawdopodobnie w nietypowych, jak dla tej marki, lokalizacjach.
 

Ten rok marka Carte d’Or Cafe kończy liczbą blisko 60 lodziarni.
– Na nowy rok mamy już w tej chwili podpisane pięć kolejnych umów franczyzowych. Sądzę, że w całym 2018 otwarć będzie w sumie 10 – mówi Artur Czoska, dyrektor ds. franczyzy w Carte d’Or Cafe. W sieci funkcjonują zarówno wyspy, jak i tradycyjne lodziarnio-kawiarnie. Lokale mają bardzo różną powierzchnię – od 40 do nawet 160 m2. Jednak optymalna i jednocześnie najpopularniejsza wielkość to 70-80 m2. Przy takiej powierzchni kwota inwestycji to ok. 250 tys. zł (zawiera się w niej też projekt technologiczny lokalu). Do tej pory franczyzodawca decydował się na otwarcia wyłącznie w galeriach handlowych. Lodziarnie powstają zarówno w strefach food court, jak i poza nimi, właściwie w każdej części galerii. Najbardziej powszechny teraz format to lokal otwarty, z niezabudowanym frontem, z widoczną salą konsumpcyjną oraz ogródkiem na holu galerii.
– Obecnie zastanawiamy się nad otwieraniem placówek poza galeriami handlowymi. Myślimy o lokalizacjach w budynkach biurowych – dodaje Artur Czoska.

Opłata za przystąpienie do sieci waha się od 5 do 15 tys. zł, w zależności od wielkości punktu. Miesięczna opłata franczyzowa to 3 proc. od obrotu. Franczyzodawca pomaga w znalezieniu właściwej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu. Na starcie franczyzobiorca dostaje od licencjodawcy część wyposażenia, m.in. ekspozytory do lodów, ekspres do kawy. Centrala zajmuje się też obrandowaniem lokalu (dostarczeniem np. kasetonów, tapet), przygotowywaniem materiałów i akcji marketingowych. Pakiet franczyzowy zawiera również szkolenia.
– Każdy franczyzobiorca musi być przygotowany do tego, by samodzielnie móc obsługiwać klientów – podkreśla Artur Czoska. – To pomaga później np. w kontroli pracy personelu. Szkolenia odbywają w nowym lokalu, gdzie jesteśmy obecni zawsze w trakcie procesu jego przygotowywania, otwarcia, jak też jeszcze przez kilka pierwszy dni funkcjonowania lodziarni.


POPULARNE NA FORUM

Biznes, który bije rekordy

Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2024
Biesiadowo

Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2024
Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022