Co dalej z Telepizzą?
AmRest nie kupi udziałów w Telepizzy. Co teraz? Czy Telepizza poszuka kolejnego inwestora?
Pod koniec lipca 2018 roku AmRest podpisał wstępną umowę, mającą na celu przejęcie sieci Telepizza w Polsce. W wyniku transakcji AmRest miał nabyć pełny pakiet udziałów w spółce Telepizza Poland. I tym samym przejąć 36 istniejących wówczas restauracji własnych oraz zostać operatorem 71 lokali franczyzowych tejże marki. Wartość transakcji szacowana była na kwotę 8 mln euro. Ostateczna cena miała zostać potwierdzona w dniu zamknięcia transakcji, której wówczas spodziewano się za kilka miesięcy.
– Ta transakcja to przypieczętowanie pozycji AmRest jako lidera w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie powitać w naszym zespole wszystkich pracowników oraz franczyzobiorców Telepizza w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad stworzeniem wyjątkowej oferty dla klientów, łączącej najwyższej jakości produkty z profesjonalną usługą dostawy – mówiła wówczas Monika Czyż, prezydent Pizza Hut w AmRest.
Ale transakcja nie doszła do skutku. Dlaczego? Jesienią ubiegłego roku AmRest zwrócił się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta z wnioskiem o wydanie zgody na koncentrację. To był jeden z warunków, od których zależała finalizacja transakcji. Teraz spółka poinformowała w specjalnym komunikacie, że w przewidzianym w umowie terminie nie uzyskała od UOKiK-u tejże zgody. W związku z tym umowa na zakup udziałów Telepizzy została rozwiązana.
"W nawiązaniu do raportu bieżącego RB 42/2018 z dnia 26.07.2018 r. AmRest Holdings SE informuje, że umowa zakupu udziałów zawarta w dniu 26 lipca 2018 roku pomiędzy AmRest Sp. z o.o. oraz Telepizza S.A.U. uległa rozwiązaniu z powodu niespełnienia się w przewidzianym terminie warunków zawieszających określonych w SPA (nieuzyskanie w terminie zgody UOKiK na koncentrację)" – czytamy w komunikacie.
Na stronach UOKiK można przeczytać, że postępowanie w tej sprawie jest zawieszone.
Co dalej z Telepizzą? Przez ostatnie miesiące nie powstawały nowe lokale, spółka trwała niejako w oczekiwaniu. Jak będzie dalej?
– Spółka Telepizza kontynuuje swoje działania – mówi Iwona Olbryś, dyrektor generalna Telepizza Poland. – Od tego momentu skupiamy się na tym, by z jak największym zaangażowaniem pracować nad wzmocnieniem naszej pozycji i obecności na rynku. Kontynuujemy nasze wysiłki, aby marka Telepizza była silnym i ważnym graczem na rynku gastronomicznym.
Czy jednak spółka będzie szukać teraz nowego inwestora? Bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie nie uzyskaliśmy.
– Telepizza Poland ukierunkowana jest na rozwój i budowanie silnej marki w Polsce – powiedziała nam Iwona Olbryś.
ZOBACZ W KATALOGU
Wyróżnione franczyzy
Yasumi Instytut Zdrowia i Urody
Gabinety kosmetyczne, hotele i obiekty SPA
Kurcze Pieczone
Punkty gastronomiczne z daniami z drobiu
Xtreme Fitness Gyms
Kluby fitness/siłownie
Xtreme KiDS
Sale zabaw dla dzieci
Carrefour
Sklepy convenience, minimarkety, supermarkety
Costa Coffee
Kawiarnie
Żabka
Sklepy typu convenience
Santander
Placówki bankowe
So Coffee
Kawiarnie
DDD Dobre Dla Domu
Sklepy z podłogami i drzwiami
Inne koncepty z branży gastronomia
Am Am Kebab
Przyczepy gastronomiczne z kebabem
Bafra Kebab
Przyczepy gastronomiczne z kebabem
Berlin Döner Kebap
Restauracje szybkiej obsługi
Bestpresso
Automaty vendingowe do kawy i przekąsek
Beza Krówka Lody Rzemieślnicze
Lodziarnie
Bike Café
Mobilne kawiarnie rowerowe i lodziarnie
BuBu Bubble Tea
Bary z bubble tea
Burger King®
Restauracje szybkiej obsługi
Cafe Słodziak
Kawiarnie
Chinkalnia
Restauracje gruzińskie
Z OSTATNIEJ CHWILI
POKAŻ WSZYSTKIE
Otwieramy własny salon marki Komfort
Jak otworzyć własny salon pod szyldem Komfort dowiecie się na Targach Franczyza, które odbędą się 19-20 marca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Jak zarządzać bezpieczeństwem w sieci franczyzowej?
Rozwój sieci franczyzowej oznacza nie tylko skalowanie biznesu, ale także rosnącą złożoność operacyjną. Jak zapewnić spójne zarządzanie...
McDonald's na Targach Franczyza na PGE Narodowym
Ikona światowej franczyzy, czyli marka McDonald's będzie jednym z wystawców na wiosennych Targach Franczyza!
Biznes premium bez inwestycji w towar
Inwestycja od 50 tys. zł, brak opłat licencyjnych i model depozytowy. Change Lingerie rozwija sieć franczyzową w całym kraju.

